Друк картки
Картка № 1170


Глинський Микола Сергіович

(14.11.1858-?)


Генерал-лейтенант РІА
Генерал-значковий армії УД

Національність: Українець

Уродженець Чернігівської губ. Освіту здобув в Полоцькій військовой гімназії. У службу вступив 11.08.1875. Закінчив 1-е військове Павлівське училище (1878). Випущений підпоручиком (ст. 16.04.1878) в 28-у арт. бригаду. Пізніше служив у Варшавській фортечній артилерії. Поручик (ст. 18.12.1878). Закінчив Михайлівську арт. академію (або училище?) і Миколаївську академію Генерального штабу (1885; по 1-му розряду). Штабс-капітан (ст. 29.03.1885). Складався при Одеському ВО. Ст. ад'ютант штабу 11-го арм. корпусу (26.01.1886-23.09.1888). Капітан (ст. 05.04.1887). Цензове командування ротою відбував у 127-му Пех. Путивльському полку (24.09.1887-07.01.1888) і 44-м Пех. Камчатському полку (07.01.-08.10.1888). Ст. ад'ютант штабу 11-ї Пех. дивізії (23.09.1888-30.08.1891). Підполковник (ст. 30.08.1891). Штаб-офіцер для особливих доручень при штабі 9-го арм. корпусу (30.08.1891-26.08.1892). Ст. ад'ютант штабу Київського ВО (26.08.1892-13.06.1898). Полковник (пр. 1895; ст. 02.04.1895; за відміну). Цензове командування батальйоном відбував у 129-му Пех. Бессарабському полку (01.05.-01.09.1897). Начальник штабу 33-й Пех. дивізії (13.06.1898-09.03.1901).

Учасник придушення повстання в Китаї 1900-01. Складався в розпорядженні К-ного військами Квантунської обл. (09.03.1901-26.04.1905). Складався в розпорядженні Намісника на Далекому Сході (з 06.12.1903). Ген-майор (пр. 1903 ст. 06.12.1903; за відміну). Учасник російсько-японської війни 1904-05. Начальник штабу тилу Маньчжурських армій 26.04.1905-13.11.1906). Начальник штабу Варшавського укріпленого району(13.11.1906-04.06.1910). Командував бригадою в 38-й Пех. дивізії (27.05.-31.08.1908). Ген-лейтенант (пр. 1910; ст. 04.06.1910; за відміну). Начальник штабу Туркестанського ВО (04.06.1910-31.12.1913). Начальник 14-ї Пех. дивізії (31.12.1913-27.03.1915), з якої вступив у війну. Нагороджений Георгіївською зброєю (ВП 22.04.1915). І.Д. інспектора ополченских частин Південно-Зап. фронту (з 18.04.1915). На 10.07.1916 в тому ж чині і посади.

В українській армії з 16.05.1918. На 21.11.1918 у Загальних списку офіцерів генштабу Української Держави, генеральний значковий. Служив в РККА. Включений в додатковий список Генштабу РККА складений Нарковоеном України від 01.01.1919. У списку Генштабу РККА від 07.08.1920 не значиться.

Служив у таких військових підрозділах:
* Резерв УД

Джерела:

* Веб-ресурс: grwar.ru
* Загальний список старшин Генштабу Української Держави