Перші визвольні змагання 1914-1924 рр. 

Друк картки
Картка № 1171


Яковлів Михайло Михайлович

(27.09.1857-?)


Генерал-лейтенант РІА
Генеральний значковий Армії УД

Національність: Росіянин

Уродженець Харківської губ. Освіту здобув в Петровському Полтавському кадетському корпусі. На службу вступив 13.08.1875. Закінчив 1-е військове Павлівське училище (1877). Випущений Прапорщиком (ст. 10.06.1877). Служив в 3-й зап. арт. бригаді, 4-й рез. арт. бригаді і 9-й арт. бригаді. Підпоручик (ст. 18.12.1878). Поручик (ст. 20.12.1879). Штабс-капітан (ст. 01.12.1885). Закінчив Миколаївську академію ген. штабу (1886; по 1-му розряду). Капітан (ст. 21.03.1886). Складався при Київському ВО. Ст. ад'ютант штабу 11-ї Пішої дивізії (26.11.1886-19.10.1887). Ст. ад'ютант штабу 33-й Пішої дивізії (19.10.1887-19.02.1891). Цензове командування ротою відбував у 130-му Пішому Херсонському полку (01.10.1889-01.10.1890). Ст. ад'ютант штабу Київського ВО (19.02.1891-14.03.1896). Підполковник (ст. 21.04.1891). Полковник (пр. 1895; ст. 02.04.1895; за відміну). Складався в прикомандирування до Київського військового училища для викладання військових наук (14.03.1896-21.05.1900). Цензове командування батальйоном відбував у 129-му Пішого Бессарабському полку (01.05.-01.09.1900). Начальник штабу 5-й Пішої дивізії (21.05.1900-08.05.1902). Командир 129-го Пех. Бессарабського полку (08.05.1902-14.03.1905). Ген-майор (пр. 1905; ст. 14.03.1905; за відміну). Начальник Київського військового госпіталю (14.03.1905-20.07.1910). Командир 1-ї бригади 33-й Пішої дивізії (20.07.1910-1915). Учасник світової війни. На 02.1915 в тому ж чині і посади. Командир бригади 70-ї Пішої дивізії (1915). Командувач 44-ї Пішої дивізії (03.04.-12.07.1915). Ген-лейтенант (пр. 26.05.1915; ст. 03.04.1915; за відмінність по службі) із затвердженням на посаді начальника тієї ж дивізії. З 12.07.1915 у резерві чинів при штабі Київського ВО (на 03.01.1917 там же). Звільнено від служби за хворобою з мундиром і пенсією (15.10.1917). На 21.11.1918 у Загальних списку офіцерів генштабу Української Держави, генеральний значковий. Пізніше в еміграції.

Служив у таких військових підрозділах:
* Резерв УД

Джерела:

* Веб-ресурс: grwar.ru
* Загальний список старшин Генштабу Української Держави