Друк картки
Картка № 1179


Кадомський Дмитрій Петрович

(21.10.1868-1935)


Генерал-майор РІА
Генеральний хорунжий армії УД

Національність: Росіянин

Уродженець м.Кадома Темниковського повіту Тамбовської губ. Освіту здобув в 4-му Московському кадетському корпусі. На службу вступив 30.08.1886. Закінчив 3-те військове Олександрівське училище (1888). Випущений підпоручиком (ст. 07.08.1887) із зарахуванням по армійській піхоті і прикомандируванням до л-гв. Волинському полку. Закінчив Миколаївську академію Генштабу (1894; по 1-му розряду).

Учасник світової війни. Усунутий з посади командира 2-ї бригади 3-ї Гренадерської дивізії розпорядженням командуючого 5-ю армією ген. П.А. Плеве після бою бригади 13.08.-14.08.1914 на фронті Замостя-Плоске-Завади. Начальник 76-ї бригади державного ополчення (01.04.1915-28.02.1916). Начальник штабу 126-ї пішої дивізії (з 28.02.1916; 10,5 міс.). На 10.07.1916 в тому ж чині і посаді. Начальник штабу 15-го армійського корпусу (17.12.1916-07.07.1917). Командувач 6-ї пішої дивізії (07.07.-10.10.1917). Відрахований з посади з призначенням в резерв чинів при штабі Київського ВО за хворобою (10.10.1917).

В українській службі з 17.03.1918. У списку ГШ армії Української Держави (на 21.11.1918) значиться без вказівки посади. Добровільно вступив в РККА (1918). Начадмупр Київського ВО (6 міс.). Інспектор Головуправління Всевобуча (2,5 міс.). Начштабу Тульського укріпрайону (1 міс.). Начштабу 2-ї армії (до 23.01.1920). Включений в додатковий список Генштабу РККА від 01.09.1919 складений Наркомвоеном України і в список Генштабу РККА від 07.08.1920. З 13.03.1920 Начальник Штабу Приволзького ВО (на посаді на 01.03.1923). Похований на Смоленському лютеранському кладовищі в Ленінграді (Санкт-Петербурзі).

Служив у таких військових підрозділах:
* Резерв УД

Джерела:

* Веб-ресурс: grwar.ru
* Загальний список старшин Генштабу Української Держави