Друк картки
Картка № 13


Савченко-Більський Володимир  Олександрович

(14.07.1867-21.09.1955)


Полковник по адміралтійству
Генерал-хорунжий Армії УНР

Національність: Невідомо

Савченко-Більський, Володимир Олександрович (14.07.1867-21.09.1955) — генерал-хорунжий Військово-Морського флоту УНР. Походив з дворянської родини с. Оленівці Чернігівської губернії. На військовій службі з 1888 р. 3 1893 р. — старшина. У 1907 р. був членом українського гуртка «Кобзарь» у Севастополі. Служив на Чорноморському флоті. 3 06.12.1915 р. — пілполковник по адміралтійству. У 1917 р. — командир Севастопольського півекіпажу. Останнє звання у російській армії — полковник по адміралтійству. Був активним діячем українського військового руху в Криму та членом ради Севастопольської української чорноморської громади. 3 23.12.1917 р. — директор канцелярії Морського секретарства Центральної Ради. З 05.01.1920 р. перебував поза штатом. Станом на 19.04.1920 р. — начальник Морського генерального штабу УНР. Станом на 04.08.1920 р. — помічник начальника управління морського флоту УНР. Протягом 19.05.-11.07.1920 р., 25.07-17.11.1920 р. та з 04.07.1921 р. — начальник Головної військово-морської управи Військового міністерства УНР (до її ліквідації у 1922 р.). У 1943 р. був одним із ініціаторів формування у склалі вермахту Українського визвольного війська. 3 1945 р. жив на еміграції у Франції. Помер та похований у м. Абодант.

Служив у таких військових підрозділах:
* Морське секретарство ЦР
* Військове міністерство УНР(Період 2)
* Морський Генеральний штаб УНР
* Військове міністерство УНР(1920)

Джерела:

* Тинченко Я. Офіцерський корпус Армії Української народної республіки (1917-1921): Наукове видання. - К.: Темпора, 2007.