6-й піший Житомирський полк


Фото відсутнє

Альтернативна/повна назва:
До 18.09.1918 називався 7-й піший Житомирський полк

Для формування цього полку мали використовуватися кадри 415-го піхотного Бахмутського полку(3-го пішого козацького Українського) полку 1-ї Української дивізії 1-го Українського корпусу. Фактично від 415-го піхотного нічого не залишилося, тому для створення нового полку було покликано кадрових старшин 5-ї піхотної дивізії російської армії, яка напередодні Першої світової війни розташовувалася у Житомирі, а також вихованців Інструкторської школи старшин. З 3.06.1918 полк називався 7-м пішим Житомирським, з 18.09.1918 - 6-м пішим Житомирським(хоча подекуди в документах використовується і стара назва). Під час протигетьманського повстання майже всі старшини ввійшли до складу добровольчого офіцерського загону полковника П. Ліпка, який боровся з повстанцями Директорії(згодом усі вони були інтерновані у Педагогічному музеї у Києві).

12.12.1918, після зайняття військами Директорії Житомира, почалося нове формування полку. Станом на 11.01.1919 він мав у своєму складі 1200 багнетів та 4 кулемета.

7-8.01.1919 вояки полку взяли активну участь у повстанні місцевих більшовиків проти української влади в Житомирі, яке було зліквідоване Ударним корпусом отамана Палієнка зі складу Дієвої армії УНР. Потому полк роззброїли, а його вояків демобілізували. У березні 1919 р., після першого відступу українських військ із Житомира, було остаточно розсформовано рештки його старшинського складу.

Командири: полковник Юрій Шевченко, з 30.09.1918 полковник Іван Архангельський, 12.12.1918 полковник Сергій Федорович, з 13.01.1919 полковник Першко, з 21.02.1919 полковник Борис Несходовський.

Джерела:

* Тинченко Я. "Українські збройні сили березень 1917- листопад 1918 р. (організація, чисельність, бойові дії): наукове видання. - К.: Темпора, 2009. - 480 с.:іл.
Старшини з'єднання:
* Архангельський Іван Аркадійович - Полковник УД
* Несходовський Борис Якович - Командир полку ДА УНР
* Першко - Командир полку Дієвої армії УНР
* Федорович Сергій - Командир полку Дієвої армії УНР